Teslimat ve İade

Web sitemiz üzerinden yapılan ödeme ve satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.
Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme hakkına sahiptir.”
Sipariş üzerine üretilen ürün ve hizmetlerin geri iadesi mümkün olmamaktadır.
Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;
Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.
Müşteri, 14 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.
İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yeralan iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler kabul edilmeyecektir.
İadenin, satın alınan ürünün ambalajı tahrip edilmeden, bozulmadan kesve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

İade süresi
www.rulomerkezi.com, yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda, ürün/hizmet bedelini ürün bize ulaştıktan ve iade işlemi yapıldıktan sonra www.rulomerkezi.com ‘da ödeme yaptığınız biçimde size iade edecektir. Ödemenizi kredi kartınızla yapmış iseniz iadenin kredi kartı ekstrenize yansıması 7-14 gün arasında sürmektedir. Hesaba yapılan ödemelerde bankaların havale/eft transfer süreleri geçerlidir.